Son zamanlarda yüksek rakamlara imza atan ve tarihi zirvelerini gören altın piyasasında dengeyi sağladı. Merkez bankasının hamleleriyle son zamanlarda dengelenme sağlan altın için uzmanlar uyardı.  Gram altının bin 690 ve bin 710 TL arasında ufak değişkenlik gösteren altının gelecek dönemlerde yeniden artış gösterebileceğini belirten Kuyumcu Muharrem Türkyılmaz, “Son açıklanan Orta Vadeli Plan çerçevesinde altın 1700 TL civarına tutunmuş bulunuyor. İleriki zamanlarda altında keskin bir yükseliş bekliyoruz ama bu kısa süre içerisinde olmayacak” dedi.

ALTIN PİYASASI DURGUNLAŞTI

ALKÜ REKTÖRÜNDEN BAYRAM MESAJI ALKÜ REKTÖRÜNDEN BAYRAM MESAJI

“Son günlerde altın fiyatlarında bir durulma yaşanıyor” şeklinde konuşan Türkyılmaz, “Altın şuanda bin 700 civarında seyrediyor bir dengelenme var. Zaten bu rakamlara tutunmasını bekliyorduk şimdi o gerçekleşiyor. Önce fiyat baya bir yükselmişti merkez bankasının planlamaları ile bir miktar geriledi. Son açıklanan Orta Vadeli Plan çerçevesinde altın 1700 TL civarına tutunmuş bulunuyor.  Pazartesiden itibaren daha yüksek seviyelerde seyredecektir. İleriki zamanlarda altında keskin bir yükseliş bekliyoruz ama bu kısa süre içerisinde olmayacak” dedi.

DÜĞÜN SEZONU BAŞLADI

Gelecek aylarda artış beklediklerini belirten, “Önümüzdeki Kasım-Aralık aylarında daha sert bir şekilde artacağını bekliyorum Düğün alışverişleri Alanya'da sezon sonu olduğu için genelde daha az takılık ürün alınır. Ancak şu aydan sonra hareketlilik başladı. Alanya'da düğün sezonu sezon başı ya da sezon sonudur. Düğünler artık sıklaşmaya başladı daha hareketli olacaktır. Hareketliliği hissetmeye başladık” şeklinde konuştu.