OBA'DA SON DERBİ OBA'DA SON DERBİ

Alanya Minibüscüler, Otobüscüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Paşa Özkan, ilçenin en önemli sorunundan birisinin ulaşım olduğunu açıkladı. Sürekli göç alan Alanya'da şehir içi yolların araç sayısına göre yetersiz kaldığını ifade eden Oda Başkanı Paşa Özkan, "Bir kavşaktan geçebilmek için bile en az 4-5 ışığı bekliyorsunuz. Bu da yollarda uzun araç kuyruklarına neden oluyor. Bu nedenle trafik ilerlemiyor, sürücüler çileden çıkıyor" dedi. 
"BATTI ÇIKTI YAPILIP, IŞIK SAYISI AZALTILMALI"
Manavgat ile Yeşilöz arasındaki sinyalizasyon ışığının azaltılması, battı çıktı sayısının arttırılması ile trafikte sorunun bir nebze de olsa çözüleceğini ifade eden Özkan, "Bir yerden bir yere araçla gidebilmek bile büyük zaman alıyor. Alara'dan, Yeşilöz'e varıncaya kadar belirli bölgelere battı çıktı yapılmalı. Manavgat ile Yeşilöz arasında seyahat eden bir sürücü, hiç durmadan transit geçiş yapmalı. Şehir içine girecek araçlar da battı çıktılardan yan yollara girmeli" diye konuştu. 
"OTOBANA ÖMRÜMÜZ YETMEZ"
Doğu Çevreyolu Projesi'nin gecikmesinin trafik sorununun büyümesindeki en büyük etkenlerden birisi olduğunu ifade eden Özkan, "Bir tüneli bile açamadık. Devamındaki yolları inşa edip, hizmete sunamadık. Bu yol acilen bitirilip, hizmete girmeli. Alanya için gündeme alınan Otoban Projesi'nin inşasını görmek böyle giderse bize nasip olmayacak. Eğer Manavgat-Yeşilöz arasındaki yolda battı, çıktı yapamayacaklar, ışıkları azaltamayacaklarsa denizden yol inşa edip, trafik kaosunu bitirsinler. Yoksa bu şehirde ulaşım sorunu bitmez, tam aksine büyür. Bu trafik sorunu yerel yönetimlerin değil, Ankara'nın desteği ile çözülür. Ankara'da büyüklerimiz, bu işe el atsın, Alanya'nın ulaşım problemini de çözsün" diye konuştu.