FISTIKLI LİMONATA ALANYA’NIN TESCİLLİ LEZZETİ OLDU FISTIKLI LİMONATA ALANYA’NIN TESCİLLİ LEZZETİ OLDU

Demir, Alanya'nın dünya şehri olduğunu ve milyonlarca yerli ve yabancı turistin tercih ettiğini belirtti. Ancak, bu turistlere Alanya'nın zenginliklerini anlatacak bir uygulamanın olmadığını söyledi. Bu uygulama sayesinde, Alanya'ya gelen misafirler, şehrin tüm güzelliklerini kolayca keşfedebilecek,ön bılgı alarak ve  adres sormadan istedikleri yere ulaşabilecek ve Alanya'nın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret edebilecekler.


Mevlüt Demir, bu uygulamanın sadece turizm için değil, aynı zamanda tarım için de faydalı olacağını ifade etti. Alanya'nın hangi bölgesinde hangi tarım ürününün yetiştiğini, bu ürünlerin nasıl işlendiğini ve pazarlandığını gösteren bu uygulama, hem üreticilerin hem de tüketicilerin bilgi sahibi olmasını sağlayacak.


Başkan adayı Demir, bu uygulamayı cep telefonu olan herkesin kullanabileceğini, ayrıca belediyenin çeşitli noktalarına kuracağı keosk cıhazlarıyla  bu uygulamaya erişim imkanı sunacağını dile getirdi. Bu projeyle, Alanya'nın iyi yönetilemediği ve yapılan bir şey olmadığı eleştirilerine de cevap vermiş olacaklarını vurguladı.