ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI

2024 yılı ÇKS kayıtlarını güncellemek için son günler. Artık üretici ister internet üzerinden isterse İlçe Tarım Müdürlüğü’ne giderek kaydını yeniletebilecek.  Sosyal medya hesabından üreticilere hatırlatmada bulunan İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar ve Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe kayıtlarını güncellemeyen üreticiler için çağrıda bulundu.
SON TARİH 2 OCAK 2024
Son kayıt tarihinin 2 Ocak 2024 olduğunu duyuran Göktepe, “ÇKS  (Tarla parası) desteklemeleri bilindiği üzere 1 Eylül 2023 tarihinde başlamış olup, 02 Ocak 2024 tarihinde sona erecektir. ÇKS kayıtlarını güncellemeyen üyelerimiz odamızdan 2024 yılı Aktif Çiftçi belgesini alarak E- devlet üzerinden ya da İlçe Tarım Müdürlüğü’nden fiziki olarak müracaatlarını yapabilirler” dedi.
RÜZGAR’DA ÇAĞRIDA BULUNDU
Alanya’da son ulaşılan rakamlara göre ÇKS kaydı bulunan 2 bin 338 çiftçi mevcut. Son kayıt tarihi için bir kere daha çağrıda İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar’da çiftçilere seslendi. Rüzgar, “ÇKS son başvuru tarihi 2 Ocak 2024. Üreticilerimizin bu tarihe kadar müdürlüğümüze gelerek veya e devlet üzerinden ÇKS kayıtlarını yapmaları, yönetmelik değişikliğinde bildirilen tarımsal faaliyet konularını kayıt ettirmelerini önemle belirtiyorum” dedi.

Editör: Kerim Toksöz