Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Uzun süredir ilçe başkanlığı görevini yürüten Coşkun Karadağ, yeni dönemde göreve seçilen Bülent Kandemir'e bayrağı devretti.

Alanya’da cipin çarptığı anne ve oğlu hayatını kaybetti Alanya’da cipin çarptığı anne ve oğlu hayatını kaybetti

‘ALANYA BELEDİYESİ BİZİM OLACAK’

Coşkun Karadağ, partililerin yoğun ilgi gösterdiği devir teslim törenine, yaptığı açıklamada, görev süresi boyunca partinin ilçedeki çalışmalarına katkı sağlamaktan gurur duyduğunu belirterek, yeni ilçe başkanı Bülent Kandemir'e başarılar diledi. Karadağ, “CHP’yi Alanya’da göğsümüzü kabartarak birinci parti yapmayı başardık. Bu bir bayrak yarışı. Kandemir ile beraber bu serüvende yolculuk devam edecek. Bizim birinci. Hedefimiz CHP’yi iktidar yapmak. Genel başkanımızı cumhurbaşkanı yapmak ama bizim nihai hedefimiz bu değil. Biz her zaman Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere veciz olarak söylediği ve görev olarak bıraktığı ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartana kadar bu mücadele ömrümüz yettiği sürece devam edeceğiz. Görevi bu bayrağı daha önce de birlikte siyaset yaptığımız, birlikte birçok şeyi omuzladığımız Kandemir’e görevi devredeceğim. Devrederken bu bir son değil, başlangıç olacak. Alanya Belediyesi  bu saatten sonra bizde olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Var gücümüzle çalışacağız” dedi.

‘ALANYA’DA YEREL SEÇİMİ ALACAĞIZ’

Yeni ilçe başkanı Bülent Kandemir ise yaptığı konuşmada, Alanya'da CHP'nin çıtasını daha da yükseltmek için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı. Parti üyelerine teşekkür eden Kandemir, birlikte başarılı projelere imza atacaklarına inancını dile getirerek Alanya’da yerel seçimleri kazanacaklarını ifade etti. Kandemir, “Kurumlarda devamlılık vardır. Bu bir bayrak yarışı. Biz kurum olarak bütün hafızayı şu anda aldık. Bu kurumu bir adım daha ileriye götürebilmek için bütün çalışmalarımız bunun üzerine olacak. Yeni yönetici arkadaşlarımızla beraber üzerimizde çok büyük bir yük oldu. Çok büyük sorumluluk olduğunu biliyorum. Karadağ partimizi bize birinci parti yaparak teslim etti. Şunu biliyorum, adım attığım ve sözüme başladığım günden beri yerel seçim diyorum. En büyük hedeflerimden birisi bu. Alanya’da yerel seçimi alarak ben de bu siyasi hayatıma, CHP’ye katkı koymak istiyorum. Bu artık bizim üzerimize yapıştı. Buradan dönüş yok. Çok çalışacağız. Bu görevi, layıkıyla yerine getireceğiz. Hiç durmadan gece gündüz önceki arkadaşlarla ve partimizle beraber çalışacağız. Yeni bir kongreden geçtik. Hiç kimseye önyargılı davranmıyoruz. Hiç kimseye karşı garezimiz, kinimiz yok. Herkesi kucaklayan, herkesle beraber çalışan, herkesle bir bütün olarak içerde bir sevgi yumağı, dışarıda da sert bir yumruk olarak hareket edeceğiz. Bize güvenen CHP’yi, Alanya halkını mahcup etmeyeceğiz” diye konuştu.

KARADAĞ VE YÖNETİMİNE PLAKET TAKTIM EDİLDİ

Devir teslim töreninde Karadağ, Başkan Kandemir’e başkanlık mührünü, karar defterini, Belediye Meclisi toplantı tutanaklarını ve görev aldığı süre boyunca tuttuğu notları verirken çiçek taktimi de gerçekleştirdi. Kandemir ise Karadağ’a ve yönetimine katkılarından dolayı plaket armağan etti.