CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Alanya’ya gelerek partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Kamacı, ziyaret sırasında partililere hitap ederek, seçimlerin yaklaştığını ve parti içinde disiplin sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, partinin daha fazla organize olması gerektiğini ve yerel örgütlere inisiyatif verilmesi gerektiğini ifade etti. Kamacı, Alanya'da seçimi kazanmak için çalışmaların artırılması gerektiğini vurguladı ve seçim komitesinin kurulmasını talimat verdi. Kamacı açıklamasında, 

“BU DÖNEM YOĞURT YİĞİŞİMİZ FARKLI OLACAK”

“Partide bir sıkıntı var. Bu sıkıntı sürüyor ama aşacağız. Bu sıkıntıları aşmaya geldik. Bir disiplin sorunu var. Baş ayak, ayak baş olmuş. Bunun için kimseyi suçlamak istemem. Bu dönemki yoğurt yiyişimiz farklı olacak. Hepimiz yerimizi, yaptığımız işimizin kıymetini bileceğiz. Geleceğe bu ülkeyi hazırlamak görevimiz. 5 ay sonra seçim var. Bu seçimlerde organize olmalıyız. Genel başkanımız yerel örgütlere inisiyatifi vereceğim dedi. Öyle bir aday çıkaracağız ki Alanya’da seçimi kazanacağız. Belediye başkanları ile çalışma içine gireceğiz. 9 olan belediye başkan sayımız 10-11 olacak. Bunu yapmadığımız takdirde başarılı olduğumuz söylemek mümkün değil” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE BİR KAÇ TANE CAN YAKACAĞIM”

Ekonomi ve savaşın Türkiye için önemli konular olduğunu söyleyen Kamacı, ekonomideki sorunları ve fiyat artışlarını eleştirdi. Ayrıca, tarikatların ve cemaatlerin zenginleşmesine dikkat çekti ve Diyanet İşleri Yüksek Kurulu'nun bu konudaki açıklamalarını eleştirdi. Kamacı şunları söyledi; “Seçimlere kullanacağınız alanları belirleyin. Hangi alanlarda kimlerle, nasıl çalışabiliriz bunları ayarlayın. Sadece size gelenlerle değil, gelmek isteyenleri, belediye meclis üyelerini de dikkate alın. Aldığınız meclis üyeleri hiç olmazsa partinin biraz nefesini koklasın. Grubu, partiyi bilsin, tanısın. Tanımadan olmuyor. Geçen Antalya’daki olayda yaşadık. Bir belediye meclis üyesi, büyükşehir belediye başkanına ‘FETÖ ile iltisaklı’ dedi. Duydum söyledim diyor. Duymakla görmek farklı şeyler. Bir başkasını zan altında bırakmak doğru şeyler değil. Sosyal medyayı lütfen doğru kullanalım. Antalya’da yine aynı şekilde döndürülen şeyler var. Önümüzdeki günlerde birkaç tane can yakacağım. Bunu net söyleyeyim. 

BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM

“14 MAYIS’TAN 4 KAT DAHA KÖTÜ BİR EKONOMİDEYİZ”

Türkiye için 2 önemli konu ekonomi ve savaş. Bu iki konuda da sınıfta kaldık. Ekonomi konusunda 14 Mayıs’tan daha iyi değiliz. Hatta 14 Mayıs’tan 4 kat daha kötüyüz. Uçtuk ama fiyatlarda, zamlarda uçtuk. Ev kiraları artık sonsuzluğa doğru gidiyor. Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu 2 bayramda 15’er bin TL verdi. Millet bunu beğenmedi. Şimdi 5 bin TL’yi alıyorlar, ağlayacaklar. Bu çelişkiyi anlamış değilim. Geçen gün Diyanet İşleri Yüksek Kurulu, ‘Bu fiyat artışlarımdan Allah sorumludur’ dedi. Her şeyi karıştırıyorsun da Allah’ı niye karıştırıyorsun kardeşim. Cemaatçiler buna kadar düştünüz mü ya?”

Editör: Kerim Toksöz