CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve beraberindeki parti yöneticileri, Alanya Cuma Pazarı'nda incelemelerde bulundu. Pazarda esnaf ve vatandaşların genel şikayetlerini dinleyen CHP İlçe Başkanı Kandemir, pazar yerinin Alanya için gereksiz bir şekilde yapıldığını belirtti. Yer sıkıntısı ve havalandırma sorununun bulunduğunu ifade eden Kandemir, zeminin altında olması nedeniyle inip çıkma zorlukları yaşandığını vurguladı. Kandemir şunları söyledi: "Cumhuriyet Halk Partisi olarak Alanya Cuma Pazarı'nı ziyaret ettik ve pazar esnafının ve halkımızın genel şikayetlerini dinledik. Aldığımız tepkilere göre bu pazar yeri, Alanya için gerekli olmayan bir şekilde yapılmış bir pazar yeridir. Yer sıkıntısı yaşanmakta ve havalandırma sorunu bulunmaktadır. Ayrıca zeminin altında olması nedeniyle inip çıkma zorlukları yaşanmaktadır."

‘ÇALIŞMALARAMIZI HALKLA PAYLAŞACAĞIZ’

CHP İlçe Başkanı, bu sorunların çözümü için özellikle yerel seçim sürecinde pazarcılar için yeni bir projelendirme çalışması yapmayı planladıklarını belirtti ve bu çalışmayı halkla paylaşacaklarını söyledi. Ayrıca, acil önlemlerden birinin pazar yerinin hava sirkülasyonunu sağlamak olduğunu vurgulayarak, daha etkili bir havalandırma sisteminin hızla devreye alınması gerektiğini ifade etti.

ALANYA'DA YOLLAR YENİLENİYOR ALANYA'DA YOLLAR YENİLENİYOR

‘PAZAR KURULUNCA İNŞAAT DEVAM ETMEMELİ’

Kandemir, Cuma Pazarı'nda inşaat faaliyetlerinin devam ettiğine de dikkat çekerek, inşaatın en azından Cuma günleri pazar kurulduğu zamanlarda durdurulması gerektiğini ve güvenlik önlemlerine daha fazla özen gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Editör: Kerim Toksöz