ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI

İstanbul'da son günlerde arka arkaya yaşanan depremlerin ve uzmanların İstanbul depremi için yaptığı uyarıların ardından İstanbul'dan Alanya'ya bir göç furyasının başlayıp başlamayacağı merak konusu oldu. Konu hakkında değerlendirmede bulunan sektör temsilcileri olası bir göç durumunda Alanya'nın da etkileneceğini söyledi. 
'ALANYA İKİNCİ TERCİH'
Konu hakkında açıklama yapan Alanya Emlakçılar Derneği Başkanı Özgür Erbaş Alanya'nın pahalı bir şehir olmasından dolayı bir göç yaşanması durumunda ikinci tercih olacağını söyledi. Erbaş," İstanbul’un kozmopolit bir yapısı var. Bu insanlar da tabi ki sosyo-ekonomik durumlarına göre olası bir deprem riskinde farklı yerlere taşınmak isteyecekler. Tabi ki Alanya’da bu durumdan etkilenecek. Ancak Alanya az etkilenecek yerlerden birisidir. Alanya biraz pahalı bir şehir olduğu için insanlar burayı daha az tercih edecektir. Anadolu her anlamda daha uygun olduğu için ilk tercihler orası olacaktır. Bu da sevindirici bir şey, göç az olur. Ancak etkilenmemesi söz konu olamaz" dedi. 
'ALANYA EN GÜVENLİ YERDE'
Alanya Müteahhitler Birliği Başkanı Mustafa Küçüker Alanya'nın yer yapısının en güvenli yapılardan olduğunu belirtti. Küçüker, " Alanya Türkiye’deki en güvenli bölgelerden biri. Dünya’da 4 tane zon var. Alanya en güvenli olan 4. zon üzerinde bulunuyor. Bunu zamanla görmek lazım. Son sallantıdan sonra gözle görülür bir göç yaşanmadı. Maraş depreminden sonra Alanya güvenli olduğu için vatandaşlar burayı tercih etti. Olası bir İstanbul depreminde yine aynısını yaşar mıyız henüz bir şey söylemek için erken" diye konuştu.

Editör: Kerim Toksöz