2022 yılına kıyasla seyahat gününe iki hafta kala yapılan rezervasyonların sayısının yüzde 48 arttığı yapılan analiz sonucunda belirtildi. Spontane tatil planlamalarından en popüler ayların ağustos ve eylül ayları olduğuna dikkat çekildi. Almanya’nın 2024 Turizm en popüler destinasyonlar arasında Antalya, yerini aldı. Turizm Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin Alanya Posta Medya’ya açıklamasında 2024 yılında Almanya’dan Alanya’ya daha fazla turist geleceğini beklediklerini belirtti. 

‘ALANYA POZİTİF OLARAK ETKİLENECEK’    
Almanya için Alanya'nın ana destinasyonu olduğunu söyleyen Cimrin açıklamasında, “Almanya’dan 2024 yılında daha fazla turist gelmesi planlanıyor. Tur operatörlerinin planlamalarına baktığımızda. Alanya'da Almanların ana destinasyonlarından birisi o yüzden pozitif olarak etkilenecek. Temennimiz Gazipaşa’ya da Almanya’dan direkt uçuşların yapılması. Daha önce birkaç havayolu şirketi SunExpress ve başka havayolu uçuşlarından Gazipaşa’ya uçuş vardı. Direkt hava uçuşları olursa hem transfer açısından hem de Alanya’yı daha cazip hale getirmesi açısından iyi olacak” dedi. 

OBA'DA SON DERBİ OBA'DA SON DERBİ

‘İNGİLTERE PAZARINDA YÜKSELİŞ DAHA FAZLA’

Cimrin açıklamasının devamında, “İngiltere pazarına bakarsak 2023 yılından daha iyi başladı rezervasyonlar. İngiltere pazarında yükseliş olduğunu söyleyebiliriz. Ama İngiltere pazarının erken rezervasyonları diğerlerine göre daha erken başlıyor. Almanya’da 2024 rezervasyonları yeni başladı. Geçen senenin üzerinde artışlar bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.