27 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek olan TÜRSAB Olağan Genel Kuruluna başkan adaylığını açıklayan Bilal Korkmaz, üyelerine genel kurula katılma çağrısında bulundu. Oldukça İddialı açıklamalarda bulunan Korkmaz, Demokratik ve güzel bir seçim olması yönünde temennilerde bulundu.

YERİNDE VE ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞACAĞIZ

“Eğer nasip olur seçilirsem bölgelerde acenteleri yerinde ziyaret edip, gelin kardeşim sorunlar nedir ? neler yapabiliriz ? çözüm önerileriniz nelerdir ? diye dinleyeceğiz. Üyelerimizin sorunlarını belirledikten sonra yerel yönetimler yada  hükümetle çözebileceğimiz sorunları ortak akıl ile çözüm yollarını arayacağız. TÜRSAB başkanı olarak Seçimden seçime değil sürekli irtibat halinde olacağım, problemleri yerinde dinleyerek çözüm odaklı çalışma yapacağım. Üyelerimiz yetki verir seçerse ilk bir ay içerisinde sorunların tek tek çözüldüğünü göreceğiz”

GÜÇLÜ, ETKİN VE KAZANAN ÜYELERİMİZ OLACAK

TÜRSAB başkanı olarak ilk hedeflerimden birisi de, daha güçlü, daha çok kazanan, daha etkin bir yapıyı oluşturup üyelerimizin emeklerinin karşılığını sonuna kadar almalarını sağlayacağız. Acentaların hakları için her türlü çabayı göstereceğiz. Ayrıca Seyahat acentalarını kurtaracak turizmi geliştirme Kooperatifini biz bölgemizde kurduk. Bu kooperatifin şu an 100'ün üzerinde bulunuyor. Biz bunu genele yayma hedefimiz var. Tüm üyelerimizi bu kooperatife üye yaparak ve TÜRSAB'ın gelirlerinden bir kısmını bu kooperatife aktararak üyelerimize kredi verip ayrıca kar payı dağıtacağız.

TECRÜBELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

“TÜRSAB iyi idare edilmiyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği kendi üyelerinin ve ülke menfaatlerini koruyup kollamaktan, kendi üyelerine yol açıp, kendi üyelerine destek olmaktan çok uzakta. Neredeyse TÜRSAB, sadece belirli dar bir iki kişinin, veya birkaç kişinin siyasi ve ekonomik rant alanı gibi görülüyor acentalar  tarafından. Acentaların sorunları bitmiyor her geçen gün artıyor. Bunda birinci derecede sorumlu olan TÜRSAB’ın kendisidir. Rehberlere suç buluyorlar, bakanlığa suç buluyorlar, ulaştırmaya suç buluyorlar, aslında bütün bunları yaratan TÜRSAB’ın kendisidir. Bunlara karşılık bir alternatif sunmayan, gidip oralarda yapılacak düzenlemelerde kendi fikirlerini ortaya koymayan, acentalarımızın menfaatine mevzuatları hazırlayıp sunmayan yaptırmayan TÜRSAB’ın kendisidir. Hatta daha önceden kazanımlarımızı kaybettiren de TÜRSAB’ın kendisidir. Ben yıllarca İncaming yaptım, bizim otobüslerimizi kolluk kuvvetleri çiçekle karşılıyordu. Şimdi ulaştırma bir taraftan, belediye bir taraftan, turizm bakanlığı bir tarafından, rehberler bir tarafından neredeyse şamar oğlanına döndü acentalar. Acenta ve TÜRSAB’ın itibarı bir 20 yıl öncesine bakın, birde şimdiki duruma bakın. Bunu üyelerimiz biliyor. Bu şikayetler üzerine, bizde bugüne kadar bilgi, birikim ve tecrübelerimizle, artık hem kendi mesleğimize, hem de bu kadar önemli bir sektörün lokomotifi dediğimiz seyahat acentalarına hizmet etmek istedim. Bildiğim şeyleri acentelerimizle paylaşıp, takdir ederlerse de fiilen o görevin başına gelirsem bu düşündüklerimi yapmak isterim. Onun için TÜRSAB başkanlığına talip oldum.”

GENEL KURULA MUTLAKA KATILALIM

“Çevremde karşılaştığım insanlarda şöyle genel bir kanaat var. Herkes 'TÜRSAB ne işe yarar' diyorlar. Kime merhaba desem aynı şeyi söylüyor, biz de TÜRSAB'ı bir işe yarar hale getirebiliriz diyoruz. Turizm barışına ve diyaloğa bir şeyler katalım diyoruz. Bu amaçla aday oluyoruz. Çünkü buna ülke olarak çok ihtiyacımız var. Benim üyelerimizden önemli bir ricam var genel kurula mutlaka gelsinler oylarını kullansınlar kime kullanırlarsa kullansınlar ama mutlaka gelsinler. Demokratik ve güzel bir seçim olsun. Bu çok önemli şimdiden kazanan için hayırlı olsun diyorum."

GENEL KURUL TARİHİ VE YERİ

TÜRSAB Olağan Genel Kurulu'nun birinci toplantısı, 21-22 Kasım 2022 günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı - Harbiye İstanbul adresinde saat 10:00'da, birinci toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 26 Kasım 2022 Cumartesi günü saat 09:00'da aynı adreste, seçimler ise 27 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek.