GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, hazır beton üretici ve satıcısı işletmelerin kendisine, "Cumhuriyetimizin 100. yılında halkımızın ve devletimizin yanındayız" başlıklı fiyat indirme kampanyasına katılacakları taahhüdünde bulunduğunu bildirdi. Bu açıklamanın hemen ardından gözler beton firmalarına ve inşaat sektörüne çevrildi. İnşaat sektörü hazır beton firmalarının bu kararını faaliyete geçirmesini dört gözle beklerken beton firmaları ise yüksek maliyetlere dikkat çekiyor.
‘BİZDE DAHA ESNEK OLABİLECEĞİZ’
Konu hakkında konuşan Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Mustafa Küçüker, “Beton firmalarının gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısı ile onlarda ellerini taşın altına koyacaklarını ve fiyatlarda tüketicinin yanında olacaklarını belirtmişler.  İnşallah en kısa zamanda fiyatlarda güncelleme bekliyoruz. Neticede yapılan güncelleme bizimde maliyetlerimize etki edecektir. Satış rakamlarında daha esnek olmamıza vesile olacaktır. Dört gözle firmaların adım atmasını bekliyoruz” dedi.
MALİYETLER DÜŞERSE İNDİRİM OLUR
Bazı beton firmaları ise maliyetler düşmezse çok fazla yapabilecek bir şeylerin olmadığını belirtiyor. Hazır beton firmalarının akaryakıt vb maliyetlerin ancak düşmesi sonucu indirime gidilebileceği söylentiler arasında.

Editör: Kerim Toksöz