Öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yücel ve hayırsever Ahmet Gürses başarılı öğrencilere ödüllerini takdim ederken sonrasında öğretmenler ve öğrencilere aşure ikram etti.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başta ihtiyaç sahipleri ile şehit ve gazi çocukları olmak üzere öğrenciler için hayata geçirdiği Alanya Belediyesi Fahri Gürses Etüt ve Destek Eğitim Kursu büyük bir başarıya daha imza attı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren 11 öğrenci, ilk on bine adını yazdırdı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve hayırsever Ahmet Gürses büyük bir başarı yakalayan öğrenciler ve velileri ile bir araya geldiler.

BAŞKAN YÜCEL; “BAŞARILARINIZ BİZE GURUR VE HAZ VERİYOR”

OBA'DA SON DERBİ OBA'DA SON DERBİ

Öğrenciler ile Fahri Gürses Etüt ve Destek Eğitim Kursu’nda bir araya gelen Başkan Yücel öğrencilere bir konuşma gerçekleştirerek, “Bugün sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Ekibimizle, öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Yapılan bu yatırımın laf olsun diye olmadığını, sizlerin bu başarıları ispat ediyor. Bu bizlere gurur ve haz veriyor. Gürses ailesi bu güzel binayı bizlere eğitim yuvası olarak bağışladı. Onlara da çok çok teşekkür ediyorum. Burası ve Payallar’daki merkezimizin ardından inşallah 2024’ün ilk aylarında da Mahmutlardaki etüt merkezimizi bitirerek hizmete açacağız. Hedefimiz Alanya’mızdaki bu merkezlere ihtiyacı olan öğrencilerimizin tamamının isteklerini karşılamak. Ben tekrar bizleri gururlandıran bütün öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

AHMET GÜRSES’DEN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR

Hayırsever Ahmet Gürses ise yaptığı konuşmasında, “Öncelikle gece gündüz demeden kendisini Alanya’nın hizmetine vakfetmiş olan değerli Başkanımız Adem Murat Yücel’e bize bu olanağı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Burada sizlere naçizane tavsiyem şu olacak; Öncelikle vatan, arkasından millet, aile ve din. Sizlere bu 4 konuda azami hassasiyet göstermenizi tavsiye ediyorum. Çünkü Vatan olmadan millet olmaz. Bütün öğrencilerimizi başarılarından ötürü kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler ödüllendirilirken sonrasında Alanya Belediyesi Fahri Gürses Etüt ve Destek Eğitim Kursu bahçesinde öğrenci ve velilerine aşure ikram edildi.