TARİHİ MEKANDA ZAMAN YOLCULUĞU TARİHİ MEKANDA ZAMAN YOLCULUĞU

Bugün, bir kısım yerel basın organlarına yansıyan haberlerde, " Alanya Belediyesi şehir içi içme suyu hattına bilinçli olarak zarar verdi ve boruları kırmak suretiyle içme suyu kesintisine yol açtı" şeklindeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum.

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'müz ile yapmış olduğumuz görüşmelerde " şehir içi asfalt yolun yenilenmesi sırasında, yıllar önce şehir içi şebekesi olarak yapılan asbest boru şebeke hattında bir kaç yerde silindir sıkıştırma işlemi sırasında patlak oluşmuş ve dün gece itibariyle patlayan yer tamir edilmiştir" 

Kamuoyuna yanlış bilgi vererek algı siyaseti ile oy devşirmeye çalışmak en basit tabir ile acizliktir. 
Kendi görevlerini yapmayarak, yıllar yıllar önce asfaltın hemen altına döşenen kanserojen madde içerikli asbest boruyu değiştirme dirayetini göstermemek ve hizmet yapmaya çalışan kuruma iftira atmak siyasi ahlâksızlığın zirvesi olsa gerek. 
Siz Büyükşehir Belediyesi olarak, hizmet eden Alanya Belediyesine ve ekibine iftira atarak, laf yetiştirmeye çalışmak yerine, kendi asli göreviniz olan ,  kanserojen madde içerikli asbest boru şebeke hattı değişimini yapın ve mümkünse normalde olması gereken, su borusunu en az asfalt zeminin 1 MT. altına döşeyin.

Kamuoyuna saygıyla.

Editör: Kerim Toksöz