Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Allah hayırlı hizmetleri yapıp, güzel neticeler elde etmeyi, Antalya’yı aydınlık yarınlara taşıyabilmeyi bize, size, hepimize nasip etsin” dedi.  
BÜTÜN İLÇELERDE TOPLU ULAŞIM SORUNU

Bir büyükşehir belediyesinin en önemli görevinin trafik sorununu ve şehir içi ulaşım sorununu çözmek olduğunu belirten Tütüncü, “Antalya’nın hangi ilçesine gidersek gidelim trafik, trafik düzeni, otopark, şehir içi trafik sirkülasyonu ile ilgili sorunlar var.  Antalya’nın hangi ilçesine gidersek, gidelim bütün ilçelerde toplu ulaşım sorunu var. Tarih olmuş 2024, dünya kenti Antalya hala trafik sorunları ile toplu ulaşım sorunları ile boğuşabilir mi? Şuana kadar bunların çoktan çözülüp bitmiş olması gerekirdi. Dünyanın en güzel kenti Antalya’dır diyorsak, Antalya’nın altın çağında trafik probleminin tamamıyla ortadan kaldırıldığı yeni düzenlemeleri en güzel şekilde hayata geçiriyoruz. Toplu ulaşım çile olmaktan çıkacak. Antalya’nın her tarafından toplu ulaşımla ilgili her türlü tedbirleri alıyoruz. Toplu ulaşım kolay oluyor, ucuz oluyor, ulaşılabilir oluyor” dedi.  

ALTYAPI SORUNLARI ASLA OLMAYACAK

ATLETİZME ALKÜ DAMGA VURDU ATLETİZME ALKÜ DAMGA VURDU

Büyükşehir belediyelerinin en önemli bir başka görevinin de şehrin bütün alt yapılarını düzenlemek olduğunu belirten Tütüncü, “Alt yapı eksikliği dünya kenti Antalya’da asla düşünülemeyecek bir durumdur. Antalya’yı yine sel aldı. Antalya’yı hala yağan yağmurlarla sel alıyor. Bu kabul edilebilir bir durum mu?  Antalya’mıza geçmiş olsun ve hortuma teslim olan Kumluca ve Demre’ye geçmiş olsun. Antalya’nın altın çağında alt yapı problemleri asla olmayacak. Antalya’nın kapılarını aralayacağımız altın çağda imar ve mülkiyet sorunlarının tamamını ortadan kaldıracağız" diye konuştu.

TURİZM, TARIM VE HAYVANCILIK PROJELERİ

'Üreten bir şehir var edeceğiz'diyerek, sözlerini sürdüren Tütüncü, “Hepimiz çok çalışacağız. Hepimiz katma değer üreteceğiz. Hepimiz artı değer üreteceğiz. İşimizi, aşımızı, hep beraber büyüteceğiz. İşte altın çağda bu var. Şehrin potansiyelini keşfederek, en güzel şekilde üretim süreçlerine katkı sağlamak var. Turizm için bulunmaz bir nimet. Tarım öncelikli bir kent. O zaman biz hem turizm, hem de tarıma iyi gelecek öncelikleri hayata geçirirsek, hepimizin işi, aşı, ekmeği büyümez mi? Antalya’nın altın çağında Büyükşehir Belediyesi turizm, tarım ve hayvancılığı geliştirecek yöntemlerle, formüllerle, projelerle karşınıza çıkıyor. İşte Antalya’nın altın çağı bu… Bunu birlikte başaracağız. “dedi.

ANTALYALI ÇİFTÇİYE UCUZ MAZOT

Yeni Hal’den sulama sistemlerine, tarımsal desteklerden hayvancılık desteklerine, eğitimden kültür hizmetlerine kadar projelerini seçmenler ile paylaşan Tütüncü, “Antalya’nın tarımla uğraşan bütün kesimleri, Türkiye’nin en ucuz mazot kullanan üretici ve çiftçileri olacak.” ifadesinde bulundu.