Toplantıya, TÜRSAB BYK Başkanımız Kerim Sarıkaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Nuri Demir, Pansiyoncular Odası Başkanımız Hüseyin Değirmenci, Ziraat Odası Başkanımız Tahir Göktepe, Minibüsçüler Odası Başkanımız Paşa Özkan, Şoförler Odası Başkanımız Ali Akkaya,  Metal İşleri Odası Başkanımız Ali Rıza Açman, Elektrikçiler Odası Başkanımız İlyas Bayır, Mimarlar Odası Alanya Temsilcisi Gülderen Toprak,  Alanya SMMO Başkanımız Önder Kıvrak, ALTID Başkanımız Burhan Sili, MUTBIR Başkanımız Mustafa Küçüker ve diğer STK Başkan ve Yöneticileri katıldı. 

Gerçekleşen toplantıda söz alan Başkan Erdem, sorunların çözümü için Alanya’nın ortak akıl be güçbirliği içinde hareket etmesinin önemine değindi. 

Alanya’nın talepleri konusunda farklı açıklamaların çözüm yolunda zorluklara neden olduğuna işaret eden Başkan Erdem, Ankara’da eli güçlü bir Alanya için tüm STK’ların, kurum ve kuruluşların bir araya gelerek ve ortak akılla hareket edilmesi halinde daha çok hizmetin şehrimize geleceğinin artını çizdi. 

“ TEMASLARIMIZDA ÖNEMLİ MESAFELER KAYDETMİŞTİK ”
 
ALTSO Başkanı açıklamasında devamla şunları söyledi;”Hepsi birbirinden değerli paydaşlarımıza başta İkamet İzni ve Konutların kısa süreli kiralanması konuları olmak üzere  Ankara’da geçtiğimiz hafta yaptığımız bir takım temaslar sonrası  yaşanan gelişmeleri aktardık. 

Bildiğiniz üzere konutların kısa süreli kiraya verilmesi konusunda  yaşanan sıkıntıların üzerine gittiğimiz söz konusu temaslarımızda tamamen olmazsa da çok önemli ve bazı olumlu değişiklikleri paydaşlarımızın da desteği ile kamuoyuna duyurmuştuk” diye konuştu. 

TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK


“ SORUN TÜM ALANYA’NIN SORUNU. ORTAK İRADE ŞART ”
Erdem; “Her iki konunun sadece inşaat, emlak sektörünü değil, bakkalından pazarcısına, taksicisinden mobilyacı ve elektrikçisine  kadar tüm sektörleri ilgilendirdiğinin altını bir kez daha çizdik. İnşaat sektöründe yaşanacak bir krizin Alanya’da yaşayan herkesimden insanı olumsuz etkileyeceği konusunda ortak irademizi ortaya koyduk” dedi. 

“ ALANYA HEPİMİZİN, HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ ”
Başkan Erdem son olarak şunları söyledi; “Alanya Ekonomisini yakından ilgilendiren ve gerekli tedbirler alınmaması halinde telafisi mümkün olmayan ekonomik ve sosyal olaylara sebep verebilecek bu ve benzeri konularda el birliği içinde hareket edilmesi ve taleplerimizin karşılanması yönünde gerekirse güçbirliği içinde lobi çalışmaları yapmak gerektiği yönünde görüş birliğine vardık. Toplantımıza katılarak güzel Alanya’mız adına ortak iradesini ortaya koyan tüm STK Başkan ve temsilcisi arkadaşlarımıza teşekkür ederim. El birliği içinde, ortak akılla Alanya’mızın sorunlarının çözümü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Editör: Kerim Toksöz