Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi ve Milli Sporcu Esra Türkmen, Çin'in Chengdu şehrinde düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nın Kadınlar Cirit Atma finalinde tarihi bir başarı yakaladı. Kariyerinde ilk kez 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda mücadele eden Türkmen, Cirit Atma’da Dünya 4.sü oldu. Cirit Atma finalinde son ana kadar yarışı üçüncü götüren Türkmen, müsabakanın son atışında üçüncülüğü başka bir sporcuya kaptırdı.

EDA TUĞSUZ CİRİT ATMA’DA ŞAMPİYON OLDU

Ötede yandan ALKÜ Spor Bilimleri Fakültesi eski öğrencisi olan Milli Sporcu Eda Tuğsuz’da 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nın Cirit Atma finalinde şampiyon olarak Altın Madalya’ya ulaşan taraf oldu. Elde edilen sonuçlar ile hem Türkmen hem de Tuğsuz ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

MİLLİ SPORCU SALİH 5 AĞUSTOS’TA YARIŞACAK

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencilerinde Milli Sporcu Salih Korkmaz ise Erkekler 20 kilometre Yürüyüş branşında mücadele edecek. Korkmaz, 5 Ağustos’ta Türkiye saati ile sabaha karşı 02.20’de ülkemizi temsil edecek.

Başkan Hasan Çavuşoğlu’ndan açıklama Başkan Hasan Çavuşoğlu’ndan açıklama

REKTÖR TÜRKDOĞAN’DAN TEBRİK

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Milli Sporcuları tebrik etti. Rektör Türkdoğan, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın son yıllarda yaptığı yatırımlar genç sporcularımızın önünü açtı. Sporcularımızın bu üstün başarılarında emeği olan başta Gençlik ve Spor Bakanımız ile emeği geçen herkese teşekkür ederim. ALKÜ’lü öğrencilerimizin de başarılarını duymuştum. Şimdi de bu başarıları elde eden Milli Sporcularımızın ve öğrencilerimizin güzel haberini duyma şerefine eriştim. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Türk bayrağını Çin’de dalgalandırdılar. Göğsümüzü kabartan öğrencilerimizi tebrik ediyor, kariyerlerinde başarılar diliyorum. 5 Ağustos’ta yarışacak sporcumuza da canı gönülden başarılar dilerim.” diye konuştu. Chengdu kentinin ev sahipliği yaptığı Dünya Üniversite Yaz Oyunları, 8 Ağustos'ta sona erecek.

Editör: Kerim Toksöz