ALANYA'NIN STRATEJİK PLANI ALANYA'NIN STRATEJİK PLANI

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi arasında kapsamlı bir iş birliğine gidiliyor. Bu amaç ile ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ile ALTSO Başkanı Eray Erdem, istihdam, söyleşi, toplantı, eğitim ve kişisel gelişim konularını kapsayan alanlarda protokol imzaladı.

Protokol, turizm programları mezun ve öğrencilerinin her yıl turizm işletmelerinde istihdamı ve istihdam öncesi sektörel eğitimleri konusunda yapılacak faaliyetler usul ve esasları da kapsıyor.

Yine protokol kapsamında; 7-8 Mart tarihlerinde ALKÜ bünyesinde gerçekleştirilecek olan Kariyer Zirvesi 7. İstihdam Fuarı’nı ALKÜ, Alanya Üniversitesi ve ALTSO olarak birlikte yürütecek.

ERDEM: “EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Protokol töreninde konuşan ALTSO Başkanı Eray Erdem, ALKÜ ve Alanya Üniversitesi ile yapılan iş birliği çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. 

Başkan Erdem, “Her şeyin başı eğitim anlayışından hareketle;  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitemiz ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği çalışmalarına bir yenisini daha ekledik.  Bugün aslında bir protokol içerisinde iki protokol imzaladık diyebiliriz. Bir tanesi 7-8 Mart tarihlerinde üniversitemiz bünyesinde yapılacak olan kariyer zirvesi ve istihdam fuarı ile ilgili. İmzaladığımız protokol ile birlikte Kariyer Zirvesi 7. İstihdam Fuarı’nı ALKÜ ve Alanya Üniversitesi ile birlikte yürüteceğiz. 
Protokolümüz kapsamında ayrıca Diploma Sizden, İş Bizden projemizin de kapsamını genişlettik. Onunla ilgili de sağ olsun Rektör Hocamız atandıktan sonra birkaç kez üzerinde görüş alışverişinde bulunmuştuk. Daha verimli olabilmesi için kapsamını genişletip, bugün yeniledik. Ben şimdiden ALKÜ ve Alanya Üniversitesi Rektörlerimize ve ekiplerine iş insanlarına verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Protokolümüz Alanya’mıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

TÜRKDOĞAN: “İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZI YENİLİYORUZ”

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ise ALTSO ile devam eden iş birliği çalışmalarının kapsamını genişlettiklerini ifade ederek, “Bugün ALTSO başkanımız ile iş birliği çalışmalarını yeniliyoruz. Özellikle turizm alanında; turizm mezunu ve öğrencilerimizin özellikle istihdamı ve istihdam öncesi eğitimleri konusunda önemli bir protokol imzaladık. Bu protokolün canlılıkla devam edebilmesi için başkanımız Eray beyin de heyecanlı ve istekli olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Burada esas nokta aynı konuda, aynı dertte bir olabilmek. Bir işi yapabilmek adına birleşmek önemli. Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır derler, o yüzden sayın başkanıma bu kıymetli vakitleri ve eforunu bize ayırdığını için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Kerim Toksöz