'ÖHEP KOLEJİ İLE HAMDULLAH EMİN PAŞA VAKFININ HİÇBİR BAĞI YOK' 'ÖHEP KOLEJİ İLE HAMDULLAH EMİN PAŞA VAKFININ HİÇBİR BAĞI YOK'

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Meslek Odası Başkanları ile kahvaltıda buluşan Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, şehrin geleceği için İl olması gerektiğini söyledi. Akkaya yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Alanya’mızda ki esnaflarımızın temsilcileri olarak Oda Başkanları olarak yaptığımız istişarelerin sonucunda artık Alanya’mıza İlçe gömleği dar gelmektedir. Kış nüfusuyla yaklaşık 400 bin, yaz nüfusuyla 1 milyon kişinin yaşadığı, ekonomisiyle, araç sayısıyla, tarımıyla, turizmiyle ilçemiz artık ilçe statüsüyle çok zor şartlarda yönetilmekte ve ivedilikle şehrimiz il olmalıdır. Ülkemizdeki birçok ilden daha büyük, bağlı olduğu İl’e 140 km uzaklıkta olan ilçemiz; özellikle Büyükşehir yasasından sonra İl gereksinimi hat safhaya çıkmış ve şehrimizin İl olması elzem hale gelmiştir. İlçemizdeki binlerce esnafın temsilcisi olan Oda başkanları olarak bizler; ilçemizin İl yapılmasını, Mahalle statüsündeki bazı mahallelerimizin ilçe Yapılmasını daha verimli yönetilebilirlik açısından siyasi iradeden talep etmekteyiz."

Editör: Kerim Toksöz