MUHİTTİN BÖCEK BAKIYOR,  ALANYA ASAT YATIYOR MUHİTTİN BÖCEK BAKIYOR,  ALANYA ASAT YATIYOR

Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, yeni yıl öncesinde Alanya'da alkol denetimlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Rüzgar, yaptığı açıklamada, “Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, gıda işletmelerini üretim, tüketim ve toplu tüketim yerleri konusunda sürekli denetliyoruz. Ayrıca, Bakanlığımızın 81 ilde gerçekleştirdiği toplu tüketim ve satış yerlerine yönelik denetimlerde detaylı bir şekilde sürüyor" dedi.

“YILBAŞI GECESİDE DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Rüzgar, özellikle sahte alkol ve kaçak alkol denetimlerini vurgulayarak, "Yıl sonuna yaklaşırken, yılbaşı öncesi özellikle alkol ve sahte alkol denetimlerini hızlandırdık. Denetimlerimiz akşamları iş yerlerinde toplu tüketim ve satış yerlerinde devam etmektedir. Yılbaşı gecesi de tüm iş ve eğlence mekanlarını aralıksız bir şekilde denetleyeceğiz" şeklinde konuştu.

“SADECE ALKOL DEĞİL GIDA DENETİMİMİZDE DEVAM EDİYOR”

Ayrıca, gıda güvenliği konusunda da denetimlerin devam ettiğini belirten Rüzgar, "Sadece alkol değil, gıda ile ilgili her türlü ürünün güvenliğini ve sağlıklı tüketimini sağlamak için denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız, herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda Alo 174 hattına bildirebilirler" dedi.

“ŞU ANA KADAR BİR OLUMSULUKLA KARŞILAŞMADIK”

Rüzgar, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Ayrıca, gıda maddesi taşıyan araçları jandarma ve emniyet kuvvetleriyle birlikte denetliyoruz. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık, ancak sorun durumunda gerekli cezai işlemleri uygulayacağız."

Editör: Kerim Toksöz