Alanya'da birçok konuda çözümler ve geliştirmeler yapılsa da trafik ve otopark sorunu hala çözülemiyor. Özellikle, Şevket Tokuş Bulvarı, Çimen Oteli Sokağı, 25 Metrelik yol, Atatürk Bulvarı, Damlataş Caddesi gibi işlek caddeler, kafe ve mağazaların fazlalığı nedeniyle trafiğin sıkışmasına yol açıyor. Araç sahiplerinin araçlarını sağ ve sol kenarlara park etmeleri de bu sorunu derinleştiriyor.

BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM

AKKAYA: “TÜM TARAFLAR BİR ARAYA GELMELİ” 

Yıllardır bu soruna net bir çözüm bulunamaması, otopark ve yol genişletme çalışmalarının sorunu çözmemesi, Alanya'da yaşayan vatandaşlar arasında tepkiye neden oluyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, Alanya Belediyesi, master planları hazırladığını belirtse de, bu sorunun üstesinden gelmek için daha fazla işbirliği ve çaba gerektiğinin aşikar olduğunu belirtti. Akkaya, “Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin de bu sürece dahil olması ve plan yapmak için tüm tarafların bir araya gelmesi gerekiyor. Alanya'nın uzun vadede yaşanabilir bir kent olması için bu sorunun çözüme kavuşturulması önemli bir adım olacaktır” dedi.

“BU SORUN UZUN VADEDE ÇOK SIKINTI”

Akkaya konuşmasında şu sözleri kullandı; “Alanya’da en işlek caddelerde araçların yanlış park etmelerine neden izin veriliyor? Park yasağı yok mu? Trafik sorunu zaten var durum böyle olunca da daha çok sorun çıkıyor. Zamanımız park yeri aramakla geçiyor. Bu sorunun nasıl çözüme kavuşturulacağını gerçekten merak ediyoruz. Alanya Belediyesi master planı hazırladıklarını belirtiyor ama bu böyle olmaz. Buna herkesin oturup beyin fırtınası yapması lazım. Bu işe Antalya Büyükşehir Belediyesi’de katılmalı. Bunun kararlarını alacak Büyükşehir Belediyesi UKOME. Antalya ile birlikte Alanya’da tüm taraflar oturup plan yapıp ne yapacaklarına karar verilmeli. Çünkü bu durum uzun vadede çok sıkıntı.”

Editör: Kerim Toksöz