Alanya'da, hafta başından bu yana devam eden yağışların bugün son bulmasıyla güneşli havayı fırsat bilen 7 sörfçü sabah saatlerinde kendilerini dalgalara bıraktı. Hava sıcaklığının 18 derece, deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü ilçenin Keykubat Plajı'nda toplanan sörfçüler, yüksekliği yaklaşık 3 metreye ulaşan dalgalarda yaklaşık 7 saat sörf yaptı.
 
Türkiye’nin birçok noktasında kar varken Antalya’da 20 derece suyun içinde sörf yaptıklarını kaydeden Kubilay Erdem, “Alanya’ya, Antalya’dan geliyorum. Türkiye’nin birçok yerinde kar varken Antalya’da 20 derece suyun içerisinde dalgalarda sörf yapmaya çalışıyoruz. Oldukça eğlenceli herkesi beklerim. Deniz oldukça sıcak ve eğlenceli, düşünülen aksine çok tehlikeli bir spor değil. Düzgün hocalar eşliğinde yaparsanız oldukça eğlenceli. Yaklaşık 2 yıldır sörf yapıyorum sürekli yapmıyorum. 1 yıldır belirli aralıklarda yapıp kendimi geliştirmeye çalışıyorum”  diye konuştu.

“HAFTAYA ÇOK GÜZEL DALGALAR GELECEK”

ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI

İstanbul’dan arkadaşlarını haftaya sörf yapmaya çağıran Efe Çırakoğlu’da, “Burası Alanya’nın Oba Mahallesi. Sörf için gerçekten güzel bir yer. Aslında çok da bir fırtına olmadı ama açıktaki rüzgarın dalgaları geliyor. Dalgalar öğlene doğru biraz düzeldi. Haftaya çok güzel dalgalar gelecek. İstanbul’dan bütün arkadaşları bekliyorum” dedi.

Editör: Kerim Toksöz