Cumhuriyet’in 100. yılı ilçede çeşitli etkinliklerde kutlanmaya devam ediyor. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Sosyal Hizmet Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte 4 gazi ve bir şehit yakını tandem pilotları eşliğinde paraşüte asılı Türk bayrağıyla tandem uçuşu gerçekleştirdi. 700 metre yüksekliğindeki Yassı Tepe'den başlayan uçuş dünyaca ünlü Kleopatra Plajında son buldu.

“BU ORGANİZASYONU YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş, etkinlikten duyduğu gururu ifade etti. Güngörmüş, "Cumhuriyet’imizin 100. yılına özel Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Havacılık Spor Kulübü, Alanya Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü ile beraber yavaş paraşüt organizasyonu geçirdik. Bu yamaç paraşütü organizasyonumuza şehit yakınlarımız ve gazilerimiz iştirak ettiler. Onlarla bugün mutlu bir şekilde bu organizasyonu yapmaktan büyük gurur, mutluluk duymaktayız" diye konuştu.

“CUMHURİYET COŞKUSUNU HAVADA KUTLAMAK İSTEDİK”

TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK

Alanya Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Ahmet Çelik de Cumhuriyet coşkusunu havada kutlama isteklerini paylaştı. Çelik, "Biz de şehit yakınlarımız ve gazilerimizle birlikte Cumhuriyet coşkusunu havada kutlamak istedik. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

“200. YILDA COŞKUYLA KUTLANACAKTIR”

Alanya Havacılık Spor Kulübü Eğitmeni Ergun Ulu ise, etkinliğin kendileri için gurur verici olduğunu vurgulayarak şehit yakınları ve gazileri ağırlamaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Ulu, “Bu etkinliğe katılan tüm pilot arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burada bu etkinlikle birlikte olmaktan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizi armağan ettiği Cumhuriyet’imizin 100. yılını coşkuyla kutlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Umarım bizden sonraki nesilde Cumhuriyeti’mizin 200. yılını coşkuyla kutlayacaktır. Şehit yakınları ve gazilerimizi burada ağırlamaktan çok mutluyuz. Ölenlere, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” açıklamasında bulundu.

‘PARAŞÜT UÇUŞUNU İLK KEZ DENEYİMLEDİM’

Etkinliğe katılan Güneydoğu gazisi Enbiya Büyükhan, bu deneyimin kendisi için güzel bir etkinlik olduğunu belirtti. Büyükhan açıklamasında şunları söyledi “Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Paraşüt uçuşu olarak ilk deneyimdi. Benim için gayet güzel bir etkinlik oldu.”

Editör: Kerim Toksöz