Hayırseverliği ile bilinen Alaettinoğlu ailesinden merhum Abdurrahman Alaettinoğlu’nun eşi Nimet Alaettinoğlu vefat etti. Alanya’da birçok okul ve cami yaptıran üniversite inşaatına önemli katkı sunan Nimet Alaettinoğlu bir süredir Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyordu. Alaettinoğlu’nun cenazesi bugün saat 10.00’da Hacı Memişler caminde kılınacak cenaze namazının ardından Türktaş aile mezarlığına defnedilecek.

ÜRKMEZER BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Alanyamıza birçok eser kazandıran hayırseverimiz Fatma Nimet Alaettinoğlu’nun vefatından büyük üzüntü duydum. Allah’tan kendisine rahmet; ailesine ve Alanyamıza başsağlığı diliyorum" dedi. 

İŞTE BIRAKTIĞI ESERLER

ALANYA'DA 1 TEMMUZ ÖDÜLLERİ ALANYA'DA 1 TEMMUZ ÖDÜLLERİ

Abdurrahman Alaettinoğlu çifti, Abdurrahman Alaettinoğlu Anadolu Lisesi, Nimet Alaettinoğlu İlk/Ortaokulu, Fatma Alaettinoğlu İlkokulu, Abdurrahman Alaettinoğlu Ortaokulu Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi ile ALKÜ’de Üniversite Abdurrahman-Nimet Alaettinoğlu Camii ve Alanya Ünviersitesi Nimet- Alaettinoğlu Mühendislik Fakültesi çiftin kente kazandırdığı en önemli eserler arasında yer almakta. Alanya Posta Medya ailesi olarak Nimet Alaettinoğlu’na Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

Editör: Kerim Toksöz