“Alanya halkına  hizmet için seçildiniz” diyerek Sırbistan’a giden birim amirleri kafilesini eleştiren, yerel seçimden sonra emekli edileceklerini ima eden Bahçe şu ifadelere yer verdi:

BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM

Alanya Belediye Birim Müdürlerimizin birçoğunun Sırbistan’a uçtuğunu üzülerek öğrendik. Biraz daha sabretseler yerel seçimler sonrası emekli olmuşçasına uzunca bir tatil hediye edecektik kendilerine!

Buradan Alanya halkına da sesleniyorum: lütfen tatil döneminde belediyeyi rahatsız etmeyiniz. Zira Belediye Binamızda 3-5 nöbetçi bürokratımız var, onlar da iş yoğunluğundan bunalıp Belgrad’a uçmasınlar. Latifesi bir yana, kendilerine iyi tatiller diliyoruz fakat belediyenin bir sosyal etkinlik kulübü olmadığını hatırlatarak şunları da sormadan edemeyeceğiz;

-Tatil ücretlerinin belediye bütçesinden çıkmadığını farz ederek; bütçeyi bireylerin kendisi mi karşılıyor? Yoksa bir seyahat sponsoru mu karşılıyor? Eğer sponsor ile karşılanıyor ise Avrupa seyahati yerine fakire fukaraya, ihtiyacı olana kullanılsa daha yerinde olmaz mı?

-Kış sezonuna girerken Allah korusun olağanüstü bir durum yaşasak yerel yöneticilerimiz tatilde mi diyeceğiz?

-En kötüsü de bıraktığınız nöbetçilerin yetersizliğinden dolayı Alanya Halkının belediye ile olan işleri aksadığında kusura bakmayın Nikola Tesla Müzesini mi geziyorduk diyeceksiniz?

Ya hû efendiler! Sizler Alanya Halkının oyu ile Alanya’ya hizmet için seçildiniz. Topluca bir uçağa atlayıp tatile gidesiniz diye oy vermedi size bu insanlar! Neyse ki bundan sonra uzun uzadıya bir tatil sizleri bekliyor…

Editör: Kerim Toksöz