Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Alanya’da ki programı kapsamında düzenlenen kahvaltıda gazeteciler, muhtarlar ve partililerle bir araya geldi. Davutoğlu programının devamında makamların bir kişiye değil millete ait olduğunu vurgulayarak, "Makamlar bir kişiye ait değil, millete aittir. Biz yola çıktık çünkü makamların bizim için önemi yok, milletin hizmetine koşmak önemlidir. İşte bu yüzden Alanya'ya hizmet etmek benim için bir sorumluluk ve hesap verme meselesidir. Alanya'ya hizmet etmek için yola çıktığımızda, bizi engellemek isteyenler oldu. Ama biz engel tanımazız. Toros Dağları'nı aşan yiğitleriz" dedi.

'ALANYALILARI SİYASET BARONLARINA DERSLERİNİ VERMEYE ÇAĞRIYORUM'

Milletin zor durumda olduğunu savunan Ahmet Davutoğlu, özellikle çiftçilerin gübre, tohum, mazot ve yem fiyatlarından dolayı zorlandığını dile getirdiği konuşmasında, Türkiye'nin son yıllarda dört baron topluluğuyla mücadele ettiğini ancak arkasındaki en büyük baronların siyaset baronları olduğunu söyledi. Davutoğlu, "Milletin durumu perişan. Çiftçilerimiz zor durumda, üreticilerimiz gübre, tohum, mazot, yem fiyatlarından dolayı zorlanıyor. Eskiden sürülerini Toros Dağları'na götüren Yörük obaları şimdi hayvanlarını satmak zorunda kalıyor. Türkiye son 7 yılda dört baron topluluğuyla mücadele etti ama arkasındaki en büyük baronlar da siyaset baronlarıdır. Siyaset baronları bu baronları besleyenlerdir. Ancak biz bu siyaset baronlarından devletimizi ve belediyelerimizi temizleyeceğiz. Alanyalıları siyaset baronlarına derslerini vermeye çağırıyorum. Devleti ve belediyeleri bu yolsuzluklardan temizleyeceğiz" diye konuştu.

SEÇİM KORDİNASYON MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

ALKÜ’DE İŞÇİLER İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI ALKÜ’DE İŞÇİLER İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Konuşmasının ardından Ahmet Davutoğlu, partiye üye olanlara rozet taktı ve ilçe binasını ziyaret etti. Davutoğlu, hizmete açılacak seçim koordinasyon merkezi için dualar eşliğinde kurdele de kesti.

Editör: Kerim Toksöz