TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli 10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Haftası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sirkeli, Atatürk'ün liderliği altında gerçekleşen Türk Devrimi'nin önemine ve Laik Cumhuriyet'in korunmasına vurgu yaparak, "Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet" çağrısında bulundu.
“O’NA DUYDUĞUMUZ ÖZLEM HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”
 Şube binasında konuşan Sirkeli, “Kurtarıcımız, kurucumuz, değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, şükran, saygı ve özlemle anarken onur ve gururla 100. yaşını kutladığımız, tarihin en büyük devrimlerinden biri, belki de birincisi olan Türk Devrimi’nin ürünü Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah içinde yaşatmak, Din kisvesi altındaki küfür ve melanetten esirgeyip Şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olmamasını sağlamak, Türk İstikbalinin Evladı olarak vazgeçilmez görevimizdir. Yitirişimizin 85. yılında Büyük Atatürk’ü, sadece minnetle, şükranla, saygıyla anmayı isterdik elbette. Özellikle son yıllarda ilke, devrim ve eserlerine yapılan hadsiz, haksız ve ahlaksız saldırılar yanında, önerdiği akıl ve bilim yolundan sapma, gösterdiği hedeflerden uzaklaşma sonucu ülkemizin içine düşürüldüğü durum, çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın, emekçilerimizin hali öylesine içimizi acıtıyor. Milletçe O’na duyduğumuz özlem her geçen gün katlanarak artıyor, erken yitirmenin acısı yüreklerimizi yakıyor. 
“YENİDEN KEMALİST DEVLET, YENİDEN LAİK CUMHURİYET”
Çünkü Önderimiz; kurtuluşun ancak gerçekçi ve tutarlı bir ideolojik temel ve doğru bir yol haritası ile gerçekleştirilebileceğini biliyordu. Atatürk, mücadelesiyle, ideolojisiyle ve eserleriyle sadece Türk Ulusu için değil, dünya ve özellikle bölgemiz için de değeri her geçen gün daha iyi anlaşılması ve örnek alınması gereken çok büyük bir önderdir. İdeolojisi Kemalizm Atatürkçülük, Atatürkçü Düşünce Sistemi, çağını aşmış, gelecekte de geçerli olduğunu kanıtlamıştır. Milyonlarca yurttaşımızın son olarak 29 Ekim 2023’de gece yarısına kadar her fırsatta akın akın Anıtkabir’e koşmaları boşuna değildir. Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak, tarihin en büyük devrimcisi Büyük Önderimiz Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında saygı ve özlemle anıyor, en yüksek sesimizle ‘Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet’ diyor, siyaset kurumunu ve ulusumuzun sesimize sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Editör: Kerim Toksöz