A Millî Takımımızın 2024 Avrupa Şampiyonası'nda merkez kamp yeri olarak kullanacağı tesis belli oldu. Ay-Yıldızlılar, 14 Haziran - 14 Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenecek turnuva boyunca Barsinghausen kenti yakınlarındaki Sporthotel Fuchsbachtal'da konaklayacak ve antrenmanlarını da burada gerçekleştirecek.

Aşağı Saksonya Eyalet Futbol Federasyonu'nun sahibi olduğu ve federasyonun spor akademisini de barındıran, 93 odadan oluşan tesiste, nizami ölçülerde birer doğal ve suni çim saha, bir küçük saha, kapalı spor salonu, fitness salonu ve kapalı havuz ile içerisinde bowling salonuna sahip bir hobi alanı ve toplantı salonları bulunuyor. Ayrıca otelin kontrolündeki 4 antrenman sahasından oluşan ilave bir tesis de otelin 5km uzağında yer alıyor. 

ALANYA KESTELSPOR, PLAY OFF YOLCUSU ALANYA KESTELSPOR, PLAY OFF YOLCUSU

Hannover Havalimanı'na 25km uzaklıktaki Sporthotel Fuchsbachtal, turnuva süresince yalnızca A Millî Takım kafilesine hizmet verecek. Tesiste başka misafir konaklamayacak. 

A Millî Takımımız, 18 Haziran'da Play-Off C galibi ile oynayacağı gruptaki ilk maçını ve 22 Haziran'da Portekiz ile yapacağı ikinci maçını Dortmund'da, üçüncü karşılaşmasını ise 26 Haziran'da Çekya ile Hamburg'da oynayacak.

Barsinghausen'in Dortmund ile Hamburg arasında yer alması ve her iki kente de yakın mesafede bulunması nedeniyle A Millî Takımımız maçlara kara yolu ile seyahat edebilecek ve müsabakaların bitiminin ardından tesislere dönecek. Bu sayede, millî futbolcularımızın daha uzun süre dinlenmeleri mümkün olacak.

Sporthotel Fuchsbachtal, bugüne kadar önde gelen birçok millî takıma ve kulüp takımına kamp çalışmaları için ev sahipliği yapmış olması özelliğiyle de ön plana çıkıyor.