Ulusal ve Uluslararası kapsamda birçok spor organizasyonluğuna ev sahipliği yapan Alanya; Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu (ACES EUROPE) tarafından 2024 yılı için ‘’Akdeniz Spor Başkenti’’ adayı gösterilmişti. ACES Başkanı Gian Francesco Lupattelli Kaymakam Ürkmezer’e müjdeyi verdi. Alanya 2024 Avrupa Spor Başkenti seçildi.  

Ziyaretten ve ACES Yöneticilerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Kaymakam Ürkmezer ziyaretleri ve güzel müjdeleri için ACES Başkanı Gian Francesco Lupattelli’ye Alanya adına teşekkür etti. 

Şehrimiz adına böyle güzel bir unvanı kazandığımız için mutlu ve gururluyuz diyen Kaymakam Ürkmezer ‘’ ACES EUROPA yöneticilerini ağırlamaktan mutluluk duyduk. Bizlere Alanya’nın 2024 Akdeniz Spor Başkenti seçildiği müjdesini verdiler. Ulusal ve uluslararası anlamda turizmi ile tarımıyla ve birçok alanda kendini geliştirerek örnek şehir olan Alanya’mızın 2024 Akdeniz Spor Başkenti olarak seçilmesi bizleri çok mutlu etti ve gururlandık. Ayrıca Akdeniz Spor Başkenti unvanını alan ilk şehir olduk. Alanya spor anlamında da ev sahipliği yaptığı ulusal ve uluslararası organizasyonlarda farkını hep gösterdi. Çeşitli kültür ve milletlerden sporcuların katıldığı büyük spor organizasyonlarından alnının akıyla çıkmayı her zaman başardı. Bugün bu unvanı kazandığımız için çok mutluyuz. ACES EUROPE Başkanı Gian Francesco Lupattelli’ye ve yönetimine Alanya adına teşekkür ediyorum. Akdeniz’in incisi Alanya’nın 2024 Akdeniz Spor Başkenti seçilmesini tebrik ediyor, Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

ACES EUROPE Başkanı Gian Francesco Lupattelli ise Alanya’nın Tarihi, iklimi doğası ve sporu kucaklayan bir şehir olması ve birçok ulusal organizasyona ev sahipliği yapmasıyla 2024 Akdeniz Spor Başkenti seçilmeyi hak ettiğini söyleyerek tebrik etti. Ziyaret sonunda ACES Başkanı Gian Francesco Lupattelli tarafından Kaymakam Ürkmezer'e Alanya Akdeniz Spor Başkenti plaketi takdim edildi.

ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ

Ziyarette  ACES Heyetine Gençlik ve Spor Bakan Danışmanı Doç.Dr. Veli Ozan ÇAKIR, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı eşlik etti.