BÜYÜK FARK :102-24 BÜYÜK FARK :102-24

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Ürkmezer mesajında şu ifadeleri kullandı:

"30 Ağustos koca bir milletin canı pahasına savunduğu, bu yolda gözünü kırpmadan şehadete koştuğu, bayrağı için kanını vatana kurban ettiği bir kahramanlık destanıdır. Milletimiz bu zaferle, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş, bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları verdikleri mücadele ve kahramanlıklarla bu cennet vatanı bize miras bırakmıştır. Ecdadımızın en ağır bedelleri ödeyerek bizlere bıraktığı bu mukaddes vatana sahip çıkıp onu en ileriye taşımakta bizlerin görevidir. Bunu da ecdadımızın yaptığı gibi en ağır şartlarda bile olsak birlik beraberlik duyguları içerisinde vatanımıza sahip çıkıp ülkemiz için çalışarak gerçekleştirebiliriz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ve manevi değerlerimiz uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum."