ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU

Alanya merkez ve mahallelerinde saha çalışmasını hız kesmeden sürdüren CHP Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, yaklaşık 5 saatini ayırdığı Hacet Mahallesi’ndeki Pazar günleri kurulan Pazarı ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Özçelik ve beraberindeki Belediye Meclis Üyesi Adayları, tezgâhları tek tek dolaşarak hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundu. Pazar esnafı ve alış veriş yapan vatandaşların, “Memleketin adamı hoş geldin” şeklindeki sıcak ilgisi ve sevgisiyle karşılaşan Özçelik, bebek ve çocukları sevdi, gençlerle ayaküstü üstü sohbetler etti. Ziyaret esnasında gözyaşları içinde Özçelik’e sarılan bir kadın, “Mutluluktan ağlıyorum Başkanım. Kazanıyoruz” dedi. Özçelik’in, meyve satın aldığı tezgâhın satıcısının, “Osman Başkan da bizden alışveriş yapıyor” diyerek bağırması, herkesi gülümsetti. Bir kadın esnaf ise, “Eşimi size oy vermeye ikna ettim Başkanım. Bu işi oldurduk, kazanacağız” dedi ve Özçelik’e, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınları unutmadığı için teşekkür ederek, hediye edilen mum ve çiçeği sakladığını söyledi.
KAPALI PAZARYERLERİ SÖZÜ
Pazarcı esnafına söz veren Osman Tarık Özçelik, “Alanya’mızın çeşitli mahallelerinde belirli günlerde ve halen yeterli altyapının olmadığı caddelerde kurulan ancak kurulduğu gün çevresinde de rahatsızlık oluşturan Pazar yerleri için belirleyeceğimiz uygun alanlarda Kapalı Pazar yerlerini yapacağız” diye konuştu. Göreve geldiklerinde Alanya Belediyesi olarak, toplumsal ihtiyaçları karşılamak ve kentin yaşam kalitesini artırmak adına kapsamlı bir dizi sosyal projeyi hayata geçireceklerini vurgulayan Özçelik, “Halkçı Belediye ve sosyal sorumluluk anlayışımızla şekillenen bu projelerimizle halkımızın günlük yaşantısını kolaylaştırmayı hedefliyoruz” dedi.
“BENİM DE BİR FİKRİM VAR” PROJESİ
Ziyaret esnasında bir Pazar esnafı genç, Özçelik’e, Alanya ile ilgili öneri ve projeleri olduğunu ve söz konusu fikirlerini paylaşmak istediğini ifade etti. Genç esnafla iletişime geçeceklerinin sözünü veren Özçelik, “Benim De Bir Fikrim Var” projesi hakkında bilgi verdi. Önceliklerinin, Alanya’yı birlikte yönetmek olduğuna değinen Özçelik, “Şehrimiz ile ilgili kararları birlikte alacağız. Uygulayacağımız Benim De Bir Fikrim Var projemizle, yapılacak tesis veya alınacak kararlarda halkımızın da katkılarına yer vereceğiz. Belediyenin internet sayfasından ve mobil uygulamalardan erişilecek proje sayfalarının yanı sıra, belirli zamanlarda mahallelerimizde yapacağımız anket ve görüşmelerde bize fikir, öneri ve şikâyetlerini rahatça iletebilecekler” şeklinde konuştu.

Editör: Kerim Toksöz