Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Hükümeti'nin özelleştirdiği kurumlardan olan CK Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Alanya Müdürlüğü'nde sahada çalışan 19 kişiden 10'u işten ayrılırken, sahada ise sadece 9 personel kaldı. 

Alara'dan, Aydap'a, merkezden yaylalara kadar sorumluluk sahası bulunan CK Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.'de kalan 9 personelin 4'ü gündüz, 5'i ise gece görev yapıyor. Alanya'da kalan 9 personel, elektrik arızaları ve sokak lambaları için gelen ihbarlara anında müdahale etmekte zorlanıyor. 

Kemer, Korkuteli gibi yerlerden ek ekip çağıran CK Akdeniz Elektrik A.Ş., yayla sezonu öncesi elektriklerin verilmesi konusundaki taleplere ise bakamıyor. Vatandaşlar, "CK Akdeniz Elektrik, para toplarken jet hızıyla topluyor ama iş hizmete gelince karıncadan daha yavaş hareket ediyor" dediler. 

FISTIKLI LİMONATA ALANYA’NIN TESCİLLİ LEZZETİ OLDU FISTIKLI LİMONATA ALANYA’NIN TESCİLLİ LEZZETİ OLDU

Dönemin Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun bu işe bir el atmasını isteyen Alanyalılar, "Özelleştirilen CK Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.'de elektrik arızasına bakacak personeli bile yok. Alanya turizm şehri. Herkes bu şehrin kaymağını yiyor ama iş hizmete gelince kimse yok. Bu sorunu Mevlüt Çavuşoğlu çözmeli. Yayla sezonu geldi ama yaylalarda elektrikler de verilmiyor. Böyle giderse işimiz çok zor" dediler.