BAŞKAN ÖZÇELİK, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU BAŞKAN ÖZÇELİK, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Arı verdiği soru önergesinde şu ifadeleri kullandı:
"Antalya için hayati bir ihtiyaç olan Antalya-Alanya çevre yolu AK Parti iktidarı tarafından her seçim döneminde gündeme getirilen; ancak bir tülü hayata geçirilemeyen bir projedir.
Daha önce 4 kez ihaleye çıkartılıp, kesinleştirilemeyen bir konudur.
Zorunlu ihtiyaç olmasından kaynaklı kamuoyu baskısı ile en son 16 Aralık 2023’te ihaleye çıkartılmıştı. Bakanlık tarafından verilen bilgiyle ihalenin Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kazanıldığı açıklanmıştı.
Ancak gelinen aşamada nerdeyse beş ay gibi bir süre geçse de, bu ihalenin sonucu ile ilgili gelişme yoktur. Çevre yolu ile ilgili daha bir kazma bile vurulmuş değildir. Antalya halkı bu projenin ne zaman başlayacağını merakla beklemektedir. Yine mi hayalde kalacak diye sorulmaktadır ve Antalya hak ettiği karşılığı ne zaman alacaktır” dedi
Av Cavit Arı; “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yeni projeler beklesin başlayanlar ise tamamlanmak üzere değilse yine beklesin talimatı ve 2024 yılının ikinci yarısında tasarruf ve harcama kontrolünü güçlü şekilde devreye alacaklarını bildirmesinden sonra yıllardır beklenen Antalya-Alanya çevre yolu projesinin son durumu Antalya kamuoyu tarafından merakla beklenmektedir” diyerek;  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na önergesinde;  “Antalya - Alanya otoyolu ihalesini Bakanlık sitesinde açıklandığı şekilde yapılmış mıdır? Yapıldı ise kesinleşmiş midir? Proje belirtildiği üzere kesinlik kazandıysa projenin kamuya maliyeti nedir? Projenin başlanma tarihi ve teslim süresi nedir” diye sordu.