ALANYA'DA 23 NİSAN COŞKUSU ALANYA'DA 23 NİSAN COŞKUSU

[10:10, 10.03.2024] Kerim T: On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ın başlaması dolayısıyla huzur ve sevinci bir arada yaşadıklarını belirten Başkan Yücel, Ramazan ayının bolluk, bereket, sağlık ve mutluluk içinde geçmesi temennisinde bulundu. Başkan Yücel mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İslam dünyasının büyük bir özlemle beklediği rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan Ramazan-ı Şerif’e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanlar arasındaki dayanışma ve kaynaşmanın artmasına vesile olan bu ayda birlik ve beraberliğin pekişmesinde, insanımız arasındaki tüm makam ve mevkilerin ortadan kalmasına imkân tanınır. Ramazan ayında, İslam coğrafyasında da yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, aynı zamanda Ramazan’da oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak birlik ve beraberliğe çevrilmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dargınlık ve küskünlüklerimizi unutarak, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı, özellikle kritik süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Bolluk ve bereket mevsimi olan mübarek günleri Alanya’da da en iyi şekilde değerlendirmek için Belediye olarak her türlü hazırlıklarımızı yaptık. Alanya Belediye Binamız yanına her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Meydanımızı kuruyoruz. 1 ay boyunca iftardan sonra gerçekleşecek programlarla eski Ramazanları yaşatacağımız meydanımıza tüm halkımızı bekliyoruz.”
[12:26, 10.03.2024] Kerim T: Basın Bülteni 10 03 2024 1
Avsallar’dan Özçelik’e: Alanya’yı Birleştiren Lider
CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, Avsallar’da düzenlenen halk buluşmasında coşkulu ve yoğun bir kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı. Görsel şölen ve “Alanya’yı birleştiren lider” sloganları eşliğinde alana gelen Özçelik, “Alanyalıların kalbine girdik ve o kalplere asla ihanet etmeyeceğiz” dedi.
CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik Avsallar Mahallesi’nde akşam saat 18.00’da gerçekleştirilen halk buluşması ve Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı programına katıldı. Uzun bir insan koridorundan geçerek, alkış tufanıyla alana gelen Osman Tarık Özçelik,  “Alanya’yı birleştiren lider” sloganıyla karşılandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve alana sığmadığı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir, gittikleri her yerde halkın büyük ilgisiyle karşılaştıklarını belirtti. Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile Mahalle Temsilcisini sahneye davet eden Kandemir, seçimde ipi göğüsleyen taraf olacaklarını kaydetti. Özçelik’e destek verilmesini isteyen Avsallar’ın ilk Belediye Başkanı Şerif Kaya ise Özçelik yönetimindeki Alanya’nın geleceğe umutla bakacağını vurguladı.
EKREM İMAMOĞLU SÜRPRİZİ
Programda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Osman Tarık Özçelik’e destek verdiği video mesajı da izlendi. İmamoğlu’nun Özçelik’e destek ve başarı dileklerini ilettiği mesajı, vatandaşlardan büyük alkış aldı. 
“Osman Başkan” sloganlarıyla kürsüye gelen CHP Adayı Özçelik, ekibini tanıttıktan sonra vatandaşlara seslendi: Belediyenin sorumluluğunda olan her konuda Alanya’yı geleceğe taşıyacaklarına değinen Özçelik, şehri birlikte yöneteceklerini, katılımcılığı ve sosyal belediyeciliği güçlendireceklerini söyledi.
Özçelik, “370 bin Alanya’lı bizlere kalbini açtı, bizler de o kalplere girdik. O güzel kalplere asla ihanet etmeyeceğiz. Bana bu güne kadar kara çalamadılar, bundan sonra da yapamayacaklar.
HALKA DEĞİL RANTA YÖNLENDİRDİLER
Alanya için çalışacaklarını vurgulayan Özçelik, Avsallar Mahallesi’ne yapacakları bazı hizmetlerden de söz etti. Asıl işlerinin ileriyi görmek olduğunu ve ekibiyle birlikte bu yönde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Özçelik, “Sağlık Ocağı yetersiz, düğün salonu yetersiz, sahiller adeta halka kapalı, bölge sakinlerinin kullanabileceği sosyal tesisler yok, trafik sıkışmış, otopark yok, plansız bir yatırımlar yapılmış. Bölge yönetilmekten çok, kendi haline bırakılmış.  Yapılan yatırımlar sadece artan ranttan pay alma yarışının eseri. Biz bu eksiklikleri en kısa sürede tamamlayacağız” şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından Özçelik, CHP Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte Seçim Koordinasyon Merkezi Ofisi’nin açılış kurdelesini kesti.