Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketi sebebiyle Alanya’ya gelen depremzedelerin konaklandığı otellerde elektrik kesildi. CK Akdeniz Elektirik tarafından yapılan enerji kesintisinin yapılmaması için uyarıda bulunduklarını ifade eden ALTSO Başkanı Eray Erdem , “

Alanya’da halk uyuşturucuya karşı savaş başlattı Alanya’da halk uyuşturucuya karşı savaş başlattı

Bugüne kadar tüm talep ve uyarılarımıza rağmen CK Akdeniz’in elektrik faturalarını ödemedikleri gerekçesi ile depremzedelere kucak açan bazı otellerin elektriğini kestiğini üzüntüyle ve bir o kadar da şaşkınlıkla öğrendik. Soğuktan, zorlu kış şartlarından ve daha önemlisi ülkemiz tarihinin en büyük afetinden canını zar zor kurtararak Alanya’mıza ve Antalya’ya sığınan bu insanların tekrar soğukta ve aç bırakılması kabul edilebilir bir şey değildir” dedi. 

Bu durum otelciler kadar depremzedelerin de büyük tepkisine neden olduğuna dikkat çeken Erdem, “Afetzedelere ve sahip çıkan otellere bu kesintiler asla reva görülmemelidir. Oysa sürecin başından bu yana kapılarını afetzedelere açan tesislere başta enerji ve personel desteği olmak üzere sezonda da konaklama vergisi muafiyeti gibi alanlarda devlet desteği verilmesi gibi konularındaki sektörün taleplerini ilgili makamlara iletmiştik” diye konuştu. 

Depremzedelere sadece fedakar otelcilerin değil milyarlarca lira kazanan CK gibi kurumların da sahip çıkması gerektiğine dikkat çeken Ersem “Yetkililere de bir kez daha bu yanlışlığın düzeltilmesini, elini taşın altına koyan tesislere gerekli kolaylıkların sağlanması yönündeki taleplerimizi iletmek istiyoruz” diye konuştu.