TARİHİ MEKANDA ZAMAN YOLCULUĞU TARİHİ MEKANDA ZAMAN YOLCULUĞU

Geçtiğimiz 2 hafta içerisinde üç siyasi partiden dolaylı veya direk yollarla belediye meclisinde beraber çalışma teklifi aldığını ve bundan onur duyduğunu söyleyen Kaptanoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Fakat ben siyasetin bir çözüm olmadığını, asıl çözümün bilim-kültür ve bilim-kültürün sonucunda oluşacak medeniyet ilerlemesi olduğuna inanıyorum. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “En hakiki tarikat medeniyet tarikatı, en hakiki mürşit ilimdir” sözünü kendime vazife görmüş birisiyim. Fikriyat olarak kendimi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Necip Hablemitoğlu’nun manevi mirasçısı olarak görüyorum. Siyasette dürüst ve adaletli insanlar olması gerektiğini savunsam da, belediye meclis üyeliği hiç bir zaman planlarımda yer almamıştır. Alanya’mıza meclis üyeliği dışında da hizmet edecek alanlar vardır. Ve ben siyaset dışı alanlarda kendi mücadelemi ve Alanya’ya hizmet etmeyi sürdürmek isterim. İsmail Gaspıralı’nın da dediği gibi “Milletine hizmet etmek istiyorsan, bildiğin işten başla.”
Dün zekiydim dünyayı değiştirmek isterdim, bugün akıllıyım kendimi değiştiriyorum.
Bana bu onurlu görevi teklif eden değerli başkan adaylarımıza ve partilerine teşekkür ederim. Fakat özellikle bana saygı duyup, ofisime kadar iştirak eden, bana projelerinden bahseden ve beni ciddiye alan Osman Özçelik başkanıma özellikle teşekkür ediyorum. Bana saygı duyan insana, benim de saygı duymam bireysel önceliğimdir. Bütün başkan adaylarına ve yapacaklarına güvenim sonsuz olup hepsine başarılar diliyorum.
Siyaset vakit harcanması gereken bir görevdir ve ben zaten az olan vaktimi siyaset ile değil; bilim, kültür ve sanat ile ülkeme ve Alanya’ya daha faydalı olacağıma inanıyorum."

Editör: Kerim Toksöz