Dört gün boyunca 45 kategoride 1720 sporcu birbirinden zorlu parkurlarda kıyasıya mücadele etti. 25 Ocak Perşembe günü Cebelireis’ te orta mesafe, 26 Ocak Cuma günü Alanya Çarşı Merkez sürat yarışı, 27 Ocak Cumartesi Gedevet Parkorman Alanı’nda orta mesafe yarışı yapıldı. Bugün Alanya Çarşı Merkez’de yapılan sürat yarışının ardından İskele Şelale Meydanı’nda ödül töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu; katkı ve desteklerinden dolayı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı’ya plaket verdi. Derece yapan sporculara madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, ALKÜ Spor Bilimleri Dekanı Hamdi Alper Güngörmüş, Alanya Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Toksöz ve Türkiye Oryantiring Federasyonu yetkilileri verdi.

ALANYA'DA YOLLAR YENİLENİYOR ALANYA'DA YOLLAR YENİLENİYOR

BAŞKAN YÜCEL, EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Ödül töreninde konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “ Hepiniz Alanya’mıza hoş geldiniz. Alanya, birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış, çeşitli dinlerin ve dinlerin birleştiği bir yer. Şelçuklu’ya başkentlik, Osmanlı’ya liman şehri, Cumhuriyet tarihimizde de turizme açılan bir pencere oldu. Şehrimizde eğitimde, sağlıkta, sanatta, kültürde ve özellikle de sporda son gelişmeleri hep birlikte görüyoruz. 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Buradan herkesi mutlu ederek göndermeye çalışıyoruz. İnşallah tüm sporcularımız ve hocalarımızda mutlu olmuşlardır.

 Bu yılda onun mükâfatı olarak Alanya’ mız; 45 ülkeden 5 bin kentin katıldığı bir organizasyonda “2024 Akdeniz Spor Başkenti” seçildi. Ne kadar gurur duysak azdır. Bugüne kadar emek veren herkese teşekkür ediyorum. Ödül alan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Gelecek yıllar da tekrar birlikte olmak dileğiyle.” dedi.

Editör: Kerim Toksöz