Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Antalya'da taksilerin yeni bir döneme adım attıklarını duyurdu. Araçlarda kamera zorunluluğunun ardından büyükşehirden destek isteyen taksicilere Başkan Böcek kayıtsız kalmadı. Bunun üzerine 6 bin 615 taksiye ücretsiz kamera sistemi kurulacağının müjdesini veren Başkan Böcek, “Hem taşıyanın hem de taşınanın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

4 ÜLKEDEN 50 ÖĞRENCİ 23 NİSAN İÇİN GELDİ 4 ÜLKEDEN 50 ÖĞRENCİ 23 NİSAN İÇİN GELDİ

‘TURİZM ELÇİLERİMİZDEN BİRİSİDE TAKSİ ŞOFÖRLERİMİZDİR’

“Turizmin başkenti olarak her daim övündüğümüz yerli yabancı olmak üzere yılda 25 milyon misafiri ağırlayan Antalyamızdan en önemli turizm elçilerimizden biriside taksi şoförlerimizdir” şeklinde sözlerine başlayan Başkan Böcek, “Kentimize gelen misafirleri ilk olarak 6 bin 615 taksici esnafımız karşılar ilk onlar ile tanışılır ve kentimiz hakkında ilk onlar misafirlerimize bilgi verir. Yeri gelir nereye gideceğini ve ne yapılacağı hakkında kendilerinden tavsiye alınır. Neticede misafirimiz taksicimizle güvenle gideceği yere ulaşır ve ulaştırılır. Ben her zaman taşınanında taşıyanında memnun olacağı bir kent sözü vermiştim. Bu konuda 5 yıl süresince taksici esnafımızın da halkımızın da haklarını korumaya çalıştım. Taksiciye olan güvenimi her daim ifade ettim. Geldiğimiz süreçte toplumsal alanda kadına hayvanlara çocuklara uygulanan ve her geçen gün artan şiddet taksicilerimize de yansımış bulunmakta. Evine ekmek götürmek derdinde olan taksicilerimizin maruz kaldığı şiddet ve cinayetler bizi ve toplumu derinden yaralamaktadır” şeklinde konuştu.

ACİL DURUM ANINDA EMNİYETE İLETİLECEK

Başkan Böcek, “Son olarak İzmir’deki Oğuz kardeşimizin hunharca öldürülmesinden sonra çalışma arkadaşlarıma talimat verdim. Yolcuların ve taksicilerimizin güvenliği için tedbirlerin arttırılmasını istedim. Yapılan çalışmaların ardından tüm taksicilerimize kamera güvenlik sistemi ile yolcu ve sürücü panik butonu takılmasını Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak yapma kararı aldık. Şoförler Odası ve Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile acil durum anında merkezlerimize iletilecektir. Barışın ve huzurun kenti için güvenliği arttıracak her türlü hareketi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

TAKSİCİ ESNAFININ YÜZÜ GÜLECEK
Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya ise  “Taksicilerimiz adına bir çağrı yapılmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bize kulak verdiği için minnettarız. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Teşkilat Başkanımız Bülent Kandemir ve yönetim kurulu üyelerine de bizleri dinlediği için ve destek olduğu çok teşekkür ederiz. Esnafımızın bu sayede yüzü gülecek” dedi.